آیت الله کعبی: آقای روحانی حاشیه سازی و التهاب آفرینی به مصلحت شما نیست!

۸۶۲۵
۱۲ خرداد ۱۳۹۳
۲

آیت الله عباس کعبی درباره اظهاراتی که اخیرا از سوی برخی مسؤولان درباره فضای مجازی، ماهواره ها، دین و آخرت مردم مطرح شده است، گفت: با توجه به شعار امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مطرح شده است، انتظار می رود دولت و ملت، نخبگان، دانشگاهیان، حوزویان، آحاد جامعه و به ویژه قوه مجریه با حفظ وحدت بر اقتصاد مقاومتی و رشد و تعالی در حوزه فرهنگ اسلامی و تقویت ایمان، و عمل صالح برپایه باورها و ارزش های اسلامی و رشد و شکوفایی دینی و اقتصادی جامعه متمرکز شوند.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با تاکید بر این که دولتمردان باید از حاشیه پردازی اجتناب کنند و مشغول مسائل فرعی نشوند، یادآورشد: خصوصا در این بین انتظار است رییس جمهور محترم از ادبیاتی استفاده کند که عزم و اراده و آهنگ عمومی برای استحکام داخلی و درونی نظام با محوریت ولایت فقیه در تحقق اقتصادی مقاومتی و فرهنگ اسلامی بیشتر شود.

 

آیت الله کعبی تصریح کرد: آقای رییس جمهور به گونه ای حرف نزند و از ادبیاتی استفاده نکند که باعث شود که هم ضد انقلاب و دشمنان نظام و ملت از آن سوء استفاده کنند و به گونه ای در جامعه القای دوگانگی و چند گانگی بین حوزویان، دانشگاهیان و نخبگان شود و فضای جامعه ملتهب گردد.

 

وی تاکید کرد: التهاب آفرینی، تشویش و برهم زدن آرامش عمومی نه به سود دولت است و نه به سود ملت و قطعا مطابق با مقتضیات و شرایط امروز کشور نیست.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: متاسفانه شاهدیم ایشان از ادبیاتی استفاده می کند که ادبیات التهاب ساز و التهاب آور است.

 

وی افزود: این کار از لحاظ شرعی،‌ قانونی و اخلاقی شایسته نیست، علاوه بر این به مصلحت کشور و خود رییس جمهور هم نیست؛ ما پیشنهاد می کنیم ایشان از این گونه ادبیات که القای دوگانگی در جامعه می کند و باعث سؤ استفاده دشمنان می شود پرهیز کند.

 

آیت الله کعبی بیان کرد: این کار آقای رییس جمهور به مصلحت دولت و شخص رییس جمهور هم نیست و قوه مجریه را از اهداف که برای پیشرفت کشور دارند باز می دارد.

انتهای مطلب
  1. ناشناس پاسخ دادن

    آقای کعبی مردم عقل و شعور دارند و تشخیص می دهند از روزی که آقای روحانی انتخاب شد از آن جهت که مورد تصدیق رفسنجانی بود هر روز شما ها برایش بحرانی درست کرده ایدو حالا او را متهم به بحران سازی میکنید ؟ اگر شما ها در جامعه جایگاه داشتید که همفکران شما منتخب مردم می شدند . دست از بحران سازی بکشید و به رای مردم احترام بگذارید

  2. عبدالله خدابنده پاسخ دادن

    بهترین مدیریتها در سایهء آرامش (امنیتی – سیاسی و …) شکل می گیرد . انتقاد پذیری و معاف نبودن از مشورت بزرگان (در کلام نورانی امیرمومنان علی (ع) ) و عقلا از نشانه های عقل در آدم های با خرد است . از حضرات و آیات عظام بعنوان یک مقلد تقدیر و تشکر می کنم و از ایشان عاجزانه خواهشمندم در حمایت از اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله و سلم) از هیچ تلاشی فروگذار ننمایند . باطل در پوشش حق بمراتب مخرب تر از اصل باطل است فلذا همهء ما می بایست گوش جان و علم و زبان را بدست ولی و مقتدایمان امام خامنه ای بسپاریم و از رهنمود پیامبر گونه ایشان توشه برگیریم. اللهم احفظ صاحب الزمان و نائبه الامام خامنه ای .آمین

دیدگاه خود را بیان کنید


8 + = پانزده