امام خمینی (ره) به سیاست در کنار دیانت معنا بخشید

۸۶۲۲
۱۲ خرداد ۱۳۹۳
۰

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: امام خمینی(ره) دیانت و سیاست، عقلانیت و عرفان، آزادی و استقلال طلبی را در کنار یکدیگر معنا بخشید و انقلابی اسلامی و حکومتی دینی رقم زد و با جان فشانی در برابر طاغوت ایستادگی کرد.

آیت الله عباس کعبی روز چهارشنبه ۱۴ خردادماه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، با گرامیداشت سالروز رحلت امام خمینی(ره) گفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی یک شخصیت جامع و کامل الهی بود که امامت را در عصر غیبت عینیت بخشید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه افزود: امام خمینی(ره) تأثیرگذارترین شخصیت روحانی در مقیاس جهانی استاکه به عنوان رهبری فقیه، فیلسوف، عارف و مفسر شناخته می شد که مقتضیات زمان را به خوبی می شناخت.

وی در خصوص زمان شناسی بنیانگذار انقلاب اسلامی اظهار داشت: ایشان با اشراف کامل به شرایط زمان، فرصت ها و تهدیدها را می شناخت و چنین فردی، ظرفیت مهم دینی پیش روی امت اسلامی به شمار می رفت که در قامت یک رهبر مجاهد بی هیچ هراسی با ستمگران و طاغوتیان به مبارزه پرداخت.

آیت الله کعبی خاطرنشان کرد: ایشان در بعد عملی و بر مبنای ولایت فقیه، حکومتی دینی و نظامی اسلامی تشکیل داد و به شخصیتی جاودان و ماندگار در عرصه جهانی تبدیل شد که درس بیداری و ظلم ستیزی به امت اسلامی می داد.

وی با اشاره به مهم ترین ویژگی های شخصیتی امام خمینی(ره) تصریح کرد:زهد، تقوا، عدالت و عبودیت از ویژگی های مهم این رهبر فرزانه بود ضمن اینکه ایشان ثابت کرد که اسلام تئوری منهای عمل نیست از این رو در برابر کسانی که میان تئوری و عمل تفکیک ایجاد کرده بودند ایستاد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه، مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی را احیای دین دانست و گفت: ایشان به پیروی از انبیای الهی و ائمه اطهار(ع) اسلام را در عصر غیبت احیا کرد و در واقع نهضت امام خمینی(ره) بخشی از تاریخ اسلام است و با انقلاب امام راحل(ره) شیعه جهانی شد.

آیت الله کعبی گفت: اگر چه رحلت امام خمینی(ره) ضایعه ای بزرگ برای امت اسلامی بود ولی خدا را شاکریم که بعد از ارتحال ایشان رهبری عادل و مدبر سکان این نظام را در دست گرفت و این ملت به پشتوانه رهبریتی بصیر و آگاه به زمانه، در برابر ابرقدرتهای جهان و ستمگران بیدادگر ایستادگی می کند.

 

انتهای مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید


پنج + = 12