انتقاد بذرپاش از سخنان افخم درباره غیرقانونی خواندن بیلبوردهای “صداقت آمریکایی”

۶۴۰۹
۰۹ آبان ۱۳۹۲
۱

مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با انتقاد به سخنان افخم سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اظهار داشت: چطور شرمن رئیس تیم مذاکره‌کننده آمریکایی ایرانیان را دروغگو و فریبکار می‌خواند، ولی کسی در آمریکا کارش را غیرقانونی نمی‌داند، اما در ایران یک گروه غیردولتی چند تابلوی هنری در خیابان‌ها نصب می‌کنند و سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان آن را غیرقانونی می‌داند.
وی ادامه داد: جای بسیار تعجب است و از تجربه خانم افخم بعید بود؛ شاید ایشان بنا داشت فرصتی را برای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان فراهم کند ولی به نظر می‌رسد در این موضوع اشتباهی صورت گرفته، چرا که این گونه اقدامات نه‌تنها دست تیم مذاکره‌کننده را باز نمی‌کند، بلکه بر محدودیت‌ها و ایجاد موانع بر سر تیم مذاکره‌کننده هسته‌‌ای می‌افزاید.
نماینده مردم تهران در مجلس همچنین تصریح کرد: در آمریکا سالیانه میلیون‌ها دلار صرف تهیه فیلم‌های ضدایرانی، انیمیشن، فیلم‌های سینمایی، سریال و آثار هنری ضدایرانی می‌شود و احدی در آمریکا نمی‌گوید که این کار غیرقانونی است، اما نصب چند تابلوی هنری که پیامی جز فریاد در گلو فرورفته ملت ایران نداشت را غیرقانونی می‌نامند، آن هم توسط یک مرجع رسمی به نام سخنگوی وزارت امور خارجه.

انتهای مطلب
  1. سید محسن 1089 پاسخ دادن

    در مورد رابطه با آمریکا و برخی حواشی آن ، بدیهی هست که کنش و واکنشهای سیاسی در اغلب موارد بر اساس منافع تعریف میشود برای همین هم هست که دولتها در اغلب موارد جنایتی را در جایی محکوم مینمایند و در جایی دیگر موافق هستند و در جایی دیگر واکنشی ندارند ، آیا در مورد ایران و آمریکا منافع تغییر پیدا کرده است ؟! آیا پوسترهایی که درست یا غلط بازتاب دهنده نظرات بخشی از ملت بود و نظرشان این است که آمریکاییها صداقت ندارند را از سطح شهر جمع میکنند درست هست ؟ پیام این کار به نظرم بسیار ناپسند است و یعنی اینکه نظرات بخشی از ملت ( درست یا غلط بودن نظرات موضوع بحثم نیست ) باید نادیده گرفته شود تا یک وقت باعث رنجش طرف آمریکایی نشود ؟!! البته آمریکا به نظرم متأسفانه تعبیر دیگری خواهد داشت و در پی آن خواهد بود که به کشور ما بیشتر ضربه بزند ، آیا این قبیل اعمال نشانه درایت سیاسی است؟ آیا نظرات آمریکاییها نسبت به نظرات بخشی از مردم کشورمان ارجحیت دارد و باید پوسترهای بخشی از مردم کشورمان جمع شود تا باعث رنجش آمریکایی ها نشود ؟ آیا علت اصلی مشکلات اقتصادی مملکت تحریمها هستند ؟

دیدگاه خود را بیان کنید


4 + = سیزده