جلیلی در جمع دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان:

سیستان و بلوچستان تشنه «دیپلماسی آب» است نه آب!/ اظهارات نخست وزیر انگلیس شبیه استندآپ کمدی است/ بیخود دور دنیا دنبال خورشید میگردیم، خورشید اشتغال همینجاست!

۱۲۳۴۸
۰۶ دی ۱۳۹۵
۰

سعید جلیلی در دانشگاه سیستان و بلوچستان در همایش تکیه بر خدا یا کدخدا با بیان اینکه عده ای نقاط ضعف دشمن فلج را می پوشانند و از نقاط قوت خود غافل می شوند، اظهار داشت: غیظ نخست وزیر انگلیس از چیست؟ از اقتدار و پیشرفت امروز ملت ما. هرچند اظهارات نخست وزیر انگلیس به استند آپ کمدی می‌ماند.
وی ادامه داد: شاید اگر میلیاردها هم هزینه می شد، نمی‌توانستیم به این خوبی دموکراسی انگلیسی را به تصویر بکشیم؛ زیرا دموکراسی انگلیسی یعنی متحد خواندن دیکتاتورها در عرشه ناو جنگی.
جلیلی افزود: نخست وزیر انگلیس به جای فرافکنی، به فروپاشی بریتانیا و واگرایی ایالت های بریتانیا از انگلیس بپردازد.
وی با بیان اینکه تجربه و شکست های متعدد آمریکا در برابر ایران ترس دولت های استکباری را دو چندان کرده است، افزود: آنها می دانند شجره  طیبه ای شکل گرفته است که قدرت آنها را در هم شکسته است.

 

n00090500 b سيستان و بلوچستان تشنه «ديپلماسي آب» است نه آب!/ اظهارات نخست وزیر انگلیس شبیه استندآپ کمدی است/ بیخود دور دنیا دنبال خورشید میگردیم، خورشید اشتغال همینجاست!
جلیلی با بیان اینکه آمریکا در ۳۷ ساله گذشته تمام توان خود را برای ضربه زدن به ایران به کار بسته اما توفیقی نداشته است، افزود: آمریکا از پیشرفت ما ناراحت است چون نه کدخدا بودن او را قبول داریم و نه الگوی او مورد پذیرش ما است.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: استکبار در ذات خود از رشد و پیشرفت ایران عصبانی است و هرچه بیشتر عصبانی شود مرگ او نزدیک تر می شود.
وی ادامه داد: غیظ و خشم استکبار او را به زوال و فروپاشی نزدیک‌تر می‌کند و باید گفت:«موتو بغیظکم».
وی با تاکید بر اینکه در ۲۸ مرداد نتیجه اعتماد به امریکا چه شد؟ گفت: صحبت های نخست وزیر انگلیس در منطقه دلیل آن فقط و فقط اقتدار ایران است.
جلیلی افزود: الگوی آمریکا رسیدن به فرجامی است که امروز منتخب آمریکا آن را «فلج» می‌خواند و الگو گرفتن از آمریکا همان «تقلید‌های فلج‌کننده» است که امروز خود ترامپ کدخدا را فلج می‌خواند.
وی تصریح کرد: نزدیک به ۱۵ سال روی رآکتور اراک کار شد و پیشرفت آن در وضعیت تحریم های فلج کننده کامل شده بود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همراهی با پیامبر یعنی کوشش در عرصه‌ای که با دشمنان مرزبندی واقعی دارد و با دوستان هم‌افزایی و حاصل چنین تلاشی به تصریح قرآن خشم دشمنان و شگفتی دوستان خواهد بود؛ یُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِیَغیظَ بِهِمُ الْکُفَّارَ.

 

n00090500 r b 004 سيستان و بلوچستان تشنه «ديپلماسي آب» است نه آب!/ اظهارات نخست وزیر انگلیس شبیه استندآپ کمدی است/ بیخود دور دنیا دنبال خورشید میگردیم، خورشید اشتغال همینجاست!
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه امروز توفیق ملت ایران این است که باورهای  قرآنی خود را تجربه کرده است گفت: نباید به بهانه بهانه زدایی ظرفیت های ملی تضعیف شود.
وی با بیان اینکه امروز در برجام الگو گیری از تجربه لازم است افزود: دوباره در سال ۹۲ غربی های حرف از اعتماد سازی گفتند و ایران قبول کرد و نتیجه آن سند برجام شد.
جلیلی با بیان اینکه باید در دانشگاه دوره برجام خوانی شروع شود زیرا اگر تجربه ای تلخ است نباید تکرار شود ادامه داد: سال گذشته ۲۶ مهر قرار شد بر مبانی این سند ایران و طرف مقابل کارهایی انجام دهند که ایران کارهای سخت افزاری را انجام داد اما طرف مقابل چه کرد؟
جلیلی اظهار داشت: هنوز یکسال از برجام نگذشته است که نخست وزیر انگلیس علیه ایران رجز خوانی می کند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: امروز غربی ها برجام را یک دستاورد بزرگ می دانند چون اعتقاد دارند برنامه هسته‌ای ایران را بدون گلوله متوقف کرده اند.
وی  با بیان اینکه همان مواردی که طرف غربی در برجام پذیرفت اجرایی نشده است و آنها تعهدات اندک خود را انجام نمی دهند ادامه داد: از آبان سال گذشته تاکنون ۸۳ طرح ضد ایرانی وارد کنگره شده است و ۱۱ مورد آن تصویب شده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نباید فرجام استخراج نفت از چاه‌های داخل، حصر در چاله بانک های خارج باشد، افزود: از اهداف رشد درون‌زا منفعل کردن جبهه استکبار است. استکبار ذاتا از رویش، رشد و پیشرفت ما عصبانی می‌شود و کسانی که می‌خواهند دل کدخدا را به دست بیاورند باید عملا مانع پیشرفت یک ملت شوند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: چرا نباید به خورشید تابان سیستان و بلوچستان توجه کرد و از انرژی خورشید و باد به نحو احسن  استفاده کرد باید به این ها توجه کرد اینها ارتباطی به رابطه با آمریکا ندارد.

 

photo 2016 12 23 11 12 07 سيستان و بلوچستان تشنه «ديپلماسي آب» است نه آب!/ اظهارات نخست وزیر انگلیس شبیه استندآپ کمدی است/ بیخود دور دنیا دنبال خورشید میگردیم، خورشید اشتغال همینجاست!
وی با بیان اینکه حیف است با برجام «خورشید تابان» را از دنیا طلب کنیم آنوقت نسبت به «خورشید تابان مردم سیستان و بلوچستان» بی تفاوت باشیم، گفت: بیخود دور دنیا دنبال خورشید می گردیم، خورشید اشتغال و رونق همین جا در سیستان و بلوچستان است؛ امروز در دنیا خورشید و انرژی خورشیدی یکی از مهمترین منابع انرژی و تولید ثروت است و طبق برآوردها، تابش خورشید از منطقه حرمک زاهدان تا شمال چابهار به لحاظ ظرفیت تولید انرژی خورشیدی در دنیا کم نظیر است که می تواند ما را تبدیل به قطب انرژی این منطقه کند.

 

n00090500 r b 005 سيستان و بلوچستان تشنه «ديپلماسي آب» است نه آب!/ اظهارات نخست وزیر انگلیس شبیه استندآپ کمدی است/ بیخود دور دنیا دنبال خورشید میگردیم، خورشید اشتغال همینجاست!
جلیلی افزود: طبق تحقیقات اروپایی ها بادهای سیستان، بهترین بادهای دنیا برای تولید انرژی است. این بادها می تواند مهمترین منبع تولید برق و صادرات به افغانستان و پاکستان باشد؛ این بادها گنجی است که بر باد می رود و مهمترین نا شکری این است که نعمت های خدا باعث زحمت مردم شود و از این نعمت ها برای اشتغال و آسایش مردم استفاده نکنیم و به فکر امداد کدخدا باشیم.
وی با تأکید بر لزوم اهمیت به سیستان و بلوچستان ادامه داد: اگر رستم پهلوان سیستانی شاهنامه یک نفر بود، کشاورزها و دانشجوها و ماهی گیرها و دامدارهای اینجا، یک لشگر از رستم های امروز سیستان هستند که نباید بواسطه بی توجهی ها، تبدیل به پهلوان های دست بسته و زمینگیر شوند. بلکه باید دیو خشکسالی و رکود و بیکاری را زمینگیر کنند.

photo 2016 12 23 11 12 12 سيستان و بلوچستان تشنه «ديپلماسي آب» است نه آب!/ اظهارات نخست وزیر انگلیس شبیه استندآپ کمدی است/ بیخود دور دنیا دنبال خورشید میگردیم، خورشید اشتغال همینجاست!
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: سیستان و بلوچستان تشنه آب نیست، تشنه مدیریت آب، از جمله «دیپلماسی آب» است. حل مشکل آب سیستان و بلوچستان با کشور همزبان باید بخشی از موضوع دیپلماسی ما باشد؛ بعضی ها گمان می کردند مشکل آب هم با برجام حل می شود، اگر به فکر حل مشکل آب با دیپلماسی هستید اشتباهی در خانه کدخدا نروید، تعامل و مذاکره با برادران افغانستانی لازم است.

 

انتهای مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید


+ 2 = پنج