ملت نگران اقتصاد و فرهنگ؛ زنان دولت مجلس رقص و مانور اشرافیت به پا کردند

۸۳۵۲
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
۰

در برهه ای که کشور در ابعاد مختلف فرهنگی و اقتصادی شرایط ویژه ای را سپری می کند، جماعتی از مرفهین بی درد به بهانه روز زن، در کاخ سعدآباد ضمن سکه باران همدیگر، دست افشان رقصیدند و میهمانی زنانه به پا کردند.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی “خیبرآنلاین”، روز آخر ثبت نام جامانده های عدم انصراف از یارانه نقدی به پایان نرسیده بود که خبری تکان دهنده، فضای فرهنگی- اقتصادی کشور را به خود معطوف کرد.

خبر کوتاه بود: ضیافت همسر رییس‌ جمهور برای زنان دولت در کاخ! (اینجا)

در تیتر خبر، مهمترین نکته ای که توجه مخاطب را به خود جلب می کند عبارت “کاخ” است که در اولین برداشت، برپایی یک مهمانی با طعم اشرافیگری را در ذهن خواننده خبر تداعی می کند.

 

قبل از خواندن مشروح خبر، عباراتی مهم که به امیرالمومنین، امام علی(ع) منتسب هستند، مورد مرور قرار می گیرد که فرمود: “هیچ کاخی بنا نشد مگر آنکه کوخی در کنار آن خراب شد؛ هیچ کاخی بنا نمی شود مگر ظلمی در آنجا انجام شود؛ هیچ کاخی بنا نمی شود مگر آنکه صدها کوخ ویران شود”.

اما با این همه، بنا را بر خوش بینی باید نهاد و جهت اطلاع از جزییات، متن خبر را با دقت خواند: “تالار حافظیه کاخ سعدآباد شب گذشته (۳۰ فروردین) محل برپایی جشن همسر رئیس‌جمهور برای همسران وزرا، سفرا و زنان دولت بود؛ مهمانی زنانه‌ای همراه با رقص و شوی لباس”!

و در ادامه آمده است: “این جشن بزرگداشت مقام زن که با بی حجاب شدن میهمانان آن بیشتر شبیه یک دور همی زنانه شده بود از بخش‌های مختلفی غیر از دولت نیز میهمانانی داشت، فعالان امور زنان، بازیگر، کارگردان و نویسنده زن. رقص لزگی ۶ دختر، کنسرت موسیقی زنان و برگزاری شوی لباس زنان بخشی از ویژه برنامه‌های این ضیافت بود”!

متن خبر بیشتر از تیتر، افتضاحی که در یک جشن زنانه به بهانه میلاد حضرت فاطمه الزهرای مظلوم برگزار شده، را افشا می کند. جشنی که بانیان آن، همسران فریدون ها بودند و حاضرین، جماعتی از زنان خاندان رفسنجانی گرفته تا برخی همسران کابینه یازدهم و دیگرانی که در خبر آمده است.

و البته این افتضاح کم سابقه، با خبر یکی از سایت ها کامل می شود: “در پایان مراسم به هر یک از مدعوین ایرانی و خارجی، تعداد ۵ سکه تمام بهار اهدا شد” (اینجا)

اگر آمار حضور ۸۰ زن در این مهمانی زنانه درست باشد و تعداد بیشتر از این رقم نبوده باشد، یک ضرب و جمع ساده نشان می دهد که فقط در سکه باران صورت گرفته، چه مبلغی دست به دست شده است و البته از هزینه های گزافی که برپایی چنین مهمانی زنانه ای در یک کاخ با چنان مدعوانی به همراه داشته، نباید به سادگی گذشت.

آیا حاضران در آن مهمانی با چنین خصوصیاتی، مرفهین جامعه بوده اند یا طبقه متوسط و محروم شهر و کشور؟! آیا آنان با سایر مردم این دیار همدرد بوده اند یا اصولا کلمه ای به نامه “درد” برای آنها معنای خاصی پیدا نمی کند؟! آیا دولت راستگویان و اعتدال و تدبیر و امید و بنفش و کلید و… اینچنین می خواست به داد دل ملت برسد؟

حضور عالیه صاحبی، همسر رییس جمهور، در چنین مهمانی چه پیامی به همراه داشته است؟ در حین برنامه فاجعه ای رخ داده که همسر علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی، مجبور به ترک مهمانی زنانه می شود؟

آیا مولاوردی، معاون امور زنان رییس جمهور، که قبل از برپایی این مهمانی زنانه خبر آن را اعلام کرده بود، نیز در این محفل اشرافیگری و برنامه ضدفرهنگی حضور داشته است؟ اگر حضور داشته، باید توضیح دهد ساعاتی قبل از برپایی این جشن، در دیدار با امام خامنه ای، از رهنمودهای معظم له پیرامون شخصیت و مساله زن و دورریختن فکر غربی در این باره، چه برداشتی کرده و چگونه به عنوان یک مسئول دولتی، درصدد پیاده سازی منویات ایشان برآمده است؟

دولتمردان باید در قبال این برنامه پاسخگو باشند و توضیح دهند که آیا خبر منتشر شده در رسانه ها را تایید می کنند یا خیر؟ اگر تایید نمی کنند، توضیحات و جزییات دقیق خود را به اطلاع ملت برسانند. اما اگر تایید شود، باید با بانیان و اسراف کنندگان و برگزار کنندگان چنین برنامه ضدفرهنگی با طعم غلیظ افشاگری برخورد جدی تنبیهی صورت بگیرد.

برپایی چنین مهمانی شبهه ناکی در سال معروف به “اقتصاد و فرهنگ” چه توجیهی دارد؟ اقتصادش را رعایت کرده اند یا فرهنگش را؟ در شرایطی که میلیون ها خانواده ایرانی، در یک “نه بزرگ به درخواست دولت” برای گرفتن یارانه ۴۵ هزار تومانی ثبت نام کرده اند و با این ثبت نام، بسیاری از ناگفته های ۹ ماه گذشته را در میدان عمل به تصویر کشیدند، چرا همسران دولتمردان اینچنین مرفهانه و از سر “بی دردی”، در کاخ جشن مانور اشرافیت برگزار می کنند و بی پروا، می رقصند و به درد ملت خنده می زنند؟

رییس دولت یازدهم که روز گذشته (یکشنبه) در مقام سخنرانی می گوید که “ما نیازی نداریم برای بانوانمان و راه آینده آنها از غرب تبعیت کنیم یا از آنها الگو بگیریم” و از حضرت فاطمه به عنوان الگوی مناسب برای زنان یاد می کند، نظرش را درباره چنین مهمانی زنانه ای که همسرش نیز حضور داشته، شفاف و صریح بیان کند.

شیخ حسن روحانی باید بداند که این قبیل رفتارها، اگر با سکوت تاییدآمیز وی همراه شود، به سرعت واکنش و بازخورد منفی در سطح جامعه پیدا خواهد کرد و بر مشکلات خودساخته وی و دولتش اضافه خواهد شد.

انتهای مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید


دو + = 8