کشته شدن قاتل شهید بهشتی توسط مافیای مواد مخدر در هلند

۱۲۳۶۳
۰۶ دی ۱۳۹۵
۰

یک فعال سیاسی ایرانی مقیم هلند در تحقیقات خود متوجه شده مرد ایرانی که سال گذشته در هلند کشته شد، همان «محمدرضا صمدی کلاهی»، مظنون اصلی انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در سال ۱۳۶۰ است.

«مرتضی صادقی»، فعال سیاسی مقیم هلند در گفت‌وگو با برنامه «صفحه آخر» صدای آمریکا جزئیاتی از قتل یک مرد ۵۶ ساله ایرانی در هلند را بازگو کرد که ابتدا به «مرد ناشناخته» معروف شد و بعدتر او را «علی معتمد» معرفی کردند. اما آقای صادقی به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد «علی معتمد» نام دوم «محمدرضا صمدی کلاهی» است که به عنوان متهم اصلی انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی معرفی شده بود.

 

در روز های اخیر برخی از روزنامه نگاران ایرانی از کشته شدن این تروریست وابسته به منافقین در هلند خبر داده بود و گفته شد که وی بر اثر اختلافات شخصی با فردی دیگر در هلند کشته شده است.

«محمدرضا صمدی کلاهی» دانشجوی رشته برق دانشگاه علم و صنعت و عضو منافقین بود که با پیوستن به حزب جمهوری اسلامی به سرعت در این حزب رشد کرد. او پس از انفجار حزب از ایران خارج شد و بعد ها رسانه‌های در دهه ۷۰ ادعا کردند که او از سازمان مجاهدین خلق جدا شده است.

 

«مرتضی صادقی»، فعال سیاسی چپ مقیم هلند نیز به «مهدی فلاحتی» می‌گوید که حضور اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق در مراسم خاکسپاری فرد کشته شده در هلند باعث تقویت سوءظن او شده است.

 

«صادقی» در جریان گفت‌وگو با دوستان و اطرافیان این فرد و تعامل با مقامات امنیتی و پلیس هلند به این باور رسیده که فرد کشته شده همان «کلاهی» است.

 

یکی از مهمترین دلایل مورد استناد آقای «صادقی»، وجود خال در کف پای فرد کشته شده است که پیش از این هم به عنوان یکی از مشخصه‌های «محمدرضا کلاهی» توسط مقامات امنیتی ایران معرفی شده بود.

 

گفته شده کلاهی پس از جدایی از منافقین در هلند با تجارت مواد مخدر امرار معاش می کرده و در سال های اخیر با وارد کردن مقادیر زیادی مواد مخدر یکی از کارتل های بزرگ مواد در هلند بود و پلیس این کشور هم به دنبال وی بود ظاهرا وی از مدت ها قبل با برخی از شرکای خود دچار اختلافات شدید شد و بارها توسط آنها تهدید به مرگ شده بود و در شب حادثه توسط چند نفر در حین رانندگی در خیابان کشته شده و خودروی وی نیز به آتش کشیده می شود.

 

11 کشته شدن قاتل شهید بهشتی توسط مافیای مواد مخدر در هلند

لازم به یاد آوریست دفتر حزب جمهوری اسلامی در ۷ تیر ۱۳۶۰ توسط کلاهی منفجر شد و «سیدمحمد بهشتی»، دبیر کل این حزب و رئیس دیوان عالی کشور به همراه ۷۰ نفر دیگر از جمله چهار وزیر، چند معاون وزیر و ۲۷ نماینده مجلس به شهادت رسیدند.

انتهای مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید


× 9 = چهل پنج